Egiho FotoKvíz
a FotoSoutěž

eMerite

Vyhodnocení

Páté kolo fotokvízu.

Po delší odmlce jsem zase něco nasbíral. Tentokrát to zkusím s váma po dobrým. A zase trochu navopak. Všecky snímky jsou z víkendu s Kachnětem na Kralickým sněžníku, nejsou tam žádné figurální motivy, nic, co byste nemohli poznat (mno, tady trochu kecám). Žádná z těchto fotek tady nikdy nebyla, proto máte všichni rovný šance (krom pár lidí, co ty fotky vidělo, ty si postavím mimo soutěž sám). Když už nic - můžete si projít trasu z Horní Moravy přes Sviní Horu, na Sněžník a dolů. Vláčkem pěknej vejlet. Tak. A máte to.

Termín? A co já vím? Třeba do konce září, to jest do 30.09.2003 do půlnoci. Jsou to dva tejdny a máte v tom dva víkendy, kdybyste to s tím vejletem vzali vážně.

A výsledky pište na mail soutez@egicz.cz.

 

1.
Jednoduše - co to je? Pokud možno přesně?
2.
To je zase co? A proč?
3.
Zcela platí to, co u předchozích. Možná jsou trochu zvýhodněni "slovenskí čítatelia".
4.
A toto?
5.
A tohle vám taky nepřijde povědomý?


No jo, vyhodnocuju trochu se zpožděním, tak to dopadá, pokud se vám toho nakumuluje moc, to pak nesáhnete radši vůbec na nic, jelikož jste z toho zděšení.

Ale co už, beztak jste nikdo nic nevyhráli, kecal bych, kdybych řekl, že jsem to trochu nepředpokládal. Málo vás bylo, z toho Kachně bylo ještě mimo soutěž, několik lidí pozdě, a ještě kromě jiného Branďulka jenom na jednu otázku. Fakt mizérie.

No tak jdem na to:

Foto číslo 1:

Kachně ty plechovy sipky s modrou znackou na Svini hore
Prófa pripomina mi to modrou turistickou znacku, ale modra v horach?
Erik kachlicky v kupelni
Era Mohla by to být aji turistická značka přidrátovaná k čemusi.
Brandulka že by značka modrá turistická?
Hona Žeby turistická značka barvy modré ?

Kachně nepla, Erik musí mít zas něco extra. V zásadě jste se ostatní shodli, že je to modrá turistická značka. Ačkoli mi nepřijde divný potkat modrou značku v horách jako Romanovi, zvlášť když je to taková univerzální, nutno dodat, že jste vedle, jak ta jedle. Ony jsou to totiž turistické značky modré dvě. Dohromady znamenají něco ve smyslu "táhněte si kam chcete".


Foto číslo 2:

Kachně znacka na uriznutym stromu
Prófa cislo nejakeho vagonu? ja nevim....
Erik bez uz do prdele s tymi stitkami, minule vagon teraz co? tipujem bulharsky boiler v teplarni u vas na sidlisku.
Era Není to štítek na stromě, jakožto nějaký bod Kralického Sněžníku?
Hona Hehe , to bude oříšek ... něco kovovýho , na čem je napsáno 26975 , HS 17 !

A zas prd. Kachně by to vědělo, ale Kachně furt neplatí. Číslo vagónu to není. Boiler taky ne. Štítek na stromě by to byl, ale na pokáceným. A není to ani na Sněžníku, nýbrž na Sviní Hoře. A ano, je to něco, na čem je něco napsáno, ale co je to původní něco? Vážení, to je úplně jasný, to je štítek značkovací dřevorubecký práciulehčující, aby takovej dřevorubec nemusel nosit po kapsách už v dnešní postmoderní době křídu a voskovky, nosí štítky, který přitlouká na pokácený stromy. Tak.


Foto číslo 3:

Kachně cudlik z Tatrapomy
Prófa tak tohle vazne nevim....
Erik 'citatelia' sa pise s kratkym 'i'... a je to nejake plastikove veko alebo spodok nejakej nadoby
Era To bude nějaká číčovina. Jako třeba kus slovenské stavebnice, cos'
našel po cestě.
Hona To bude ňáký červený tlačítko a dle mého
odhadu to se Slovákama, nebo Slovenskem nemá nic společnýho

Není to číčovina, nýbrž tuze důležitá věc z hlediska bezpečnosti. Červený tlačítko to je a je vyrobený dozajista na Slovensku. Konkrétně je to nouzový zastavovací tlačítko vleku TatraPoma.

     


Foto číslo 4:

Kachně todle teda nevim... cumim na to po ranu a netusim
Prófa kotel parni lokomotivy zespodu
Erik kaplnka a nejaka lata sa odrazaju v kaluzi... ehm... v kaluzi mlieka?
Era Snad nějaká nádržka na cosi.
Hona Jééé, není to takovýto na tu vodu, co bývá na železničních tratích?

Hahá, tohle neví ani Kachně, a to na to taky čumělo po ránu. Pravda, že i tamto ráno z toho bylo asi stejně moudrý. Kotel parní lokomotivy to není, bylo to uprostřed louky třista metrů pod vrcholem Sněžníku. Kaluž tam nebyla, ačkoli pršelo, kaplička či co už vůbec ne. Nádržku na cosi to připomínalo, to jo, ale na co? A že by to byla železniční nádrž na vodu jenom tak postavená v horách? Mno, už jsem viděl na horské louce vagón sloužící jako chata, ale toto? Každopádně jsem spoléhal na to, že se od vás dozvím, co to vlastně je, někdo mi to napíše a já vzkřiknu: "No jó, dyť to je úplně jasný." No, není. Výsledek - je to něco tuze divnýho asi pět metrů vysokýho 0.3 km pod vrcholem Kralickýho Sněžníku.


Foto číslo 5:

Kachně to je z te cedulky na zachrane brzde ve vlaku
Prófa rusky napis KRAN
Erik KRAN v azbuke ale netusim co to je... mozno taky ten handrovy plagat co boli za komancov so zltym pismom namalovanym v ramci brigady r.o.h.
Era Kus nápisu na motorové lokálce.
Hona Rusky neumím !!!

No, Kachně má pravdu. Je to zase záchranná brzda, to už vás mohlo trknout, né? :o) Tentokrát tuším v osobním voze II. třídy řady Ba.

No jo, no ...
Nevím, asi celej kvíz pošlu do hajzlu. A bude. Si to ještě rozmyslím.


POLEPŠETE SE ... !

 

 

Pokud mi (nedej Bože) něco chcete a nestačí vám na to ta slavná "Návštěvní kniha", občas mě můžete zastihnout na ICQ pod nickem "Egi" a číslem 54411361 (teď ), občas mě také můžete natrapírovat třeba na XChatu, zcela netradičně pod nickem "Egi" (momentálně teda ).

Hmm, teď mě tak napadá, nebo mi prostě napište: michal.eger@centrum.cz