Bitva o Ořechov 2012

Touhle tupounovinou se dostanete až na úplně hlavní stránku ...
(28.04.2012)

 

"Rok se s rokem sešel", jak píšu či si pomyšluji každým rokem, konec dubna, výročí osvobození okolí Brna, to může znamenat jediné: Ořechov. Může. A taky znamená.

Letos jsem byl povolán pouze do funkce "válečný reportér, odlehčená verze", což znamená, že jsem se nezúčastnil spanilé páteční jízdy po okolních obcích a místo vyjídání domorodého obyvatelstva a ukusováním vojenskohistorickým klubákům z krajíce (toť literární nadsázka, reálně šlo o koláče) jsem se musel poživit z vlastní torny. Abych si to rázem vynahradil večer, kdy jsem se vydal na rekognoskaci a jako neutrál se pokusil vyžrat obě ležení. Soudruzi Němci, velmi se omlouvám, ale uzené od bratrů Sovětů letos vede, na čemž nezmění nic ani fakt, že daní Sověti byli od Pardubic a nepěkně až mrzce vtipkovali o hokeji.

Dobrá, dost už soukromých dojmů a pojmů.

Pokusil jsem se zachytit průřez celým sobotním děním: vzpomínkovou akci u pomníku i obě bitevní ukázky.

Přičemž se ještě jednou omlouvám za třídenní prodlevu do publikace první části, avizoval jsem ji dopředu, jakkoli končil duben, měl jsem ještě práci kolem hokejového turnaje a tři dny jsem byl pak mimo Brno.

Děkuji organizátorům za přístřeší (a polní kuchyň) a všem zúčastněným známým i neznámým za pohostinství a všemožnou pomoc (a ten talíř jsem si musel půjčit též od Rusů, neboť se bratři Germáni loudali s jídlem a nikdo mi z nich nechtěl půjčit ešus, který jsem si svůj, vůl, zapomněl).

Jen ještě jako vždy: fotek je kvantitativně zhodnoceno tzv. "hafo". Vynasnažil jsem se o průřež. Samozřejmě se lépe fotí popředí, než někde za třemi okopy, skupinou křovin a ještě boudou. To dá rozum. Zčásti, za což se omlouvám vždy, mi to tahá objektiv k největším "showmanům" na všech stranách plus ke známějším obličejům, toho se nelze vyvarovat úplně.

A jako vždy sázím na to, že více je více - ačkoli se záběry třeba i opakují, jsou podobné, plus mínus jeden člobrd a podobně, dělám to taky proto, aby se účastníci na fotkách našli a sloužily jim ku potěše. Takže tak.

Dík a za rok

 

Galerie:

Pietní akt u pomníku v Ořechově

První bojová ukázka

Druhá bojová ukázka

 

 

<<< Konec. >>>

 

P.S.: A víte, jak je to tady s tím placením, ne?