Bitva o Ořechov 2011

Touhle tupounovinou se dostanete až na úplně hlavní stránku ...
(22.-23.04.2011)

 

Třikrát hurá, Bitva o Ořechov je opět zde. Poté, co jsem některé dílčí části předloňska díky osobním a jiným problémům ani nedotáhl do konce, loni jsem na to pro velký úspěch zapomněl docela. To je přece zcela jasné, že poslední celý dubnový víkend je Ořechov, ne? To si nemusím psát ani do kalendáře ... k mojí cti třeba dodat, že jsem si na to vzpomněl během asi tří minut, co jsem na tento "volný" víkend objednal (a zaplatil) celé výpravě letenky se mnou, jakožto s alfa-samcem expedice. No co už, jsem holt trotlí palice.

Tentokrát jsem se to pokusil pojmout mnohem a mnohem zodpovědněji. Tedy doufám, že se i v příštích týdnech tak zadaří.

Už v pondělí tady máte dvě galerie stěžejní, pročež věřím, že i zbytek dovařím (ale ne, zda za čtrnáct dní nebo kdy, to radš nechci slibovat. Ostatně na titulce najdete zpravidla nové části uvedené jako aktuality, případně v deníku i RSS kanál, tam by se to mělo problesknout též.

Snad jsem zapomněl podotknout, byť jde o fakt poměrně logický a opakovaný už poněkolikráte: nezávislý a náhodný návštěvník nechť se nezlobí, že v některých momentech uzří záběry, jež mu mohou přijít do zblbnutí opakované, na jedno brdo či několik nemnoho brd, podobné až v některých případech prakticky totožné. Zvláště se to týká spanilé kolony a památníkových momentů. U krátké reportáže bych provedl selekci daleko důslednější. Ale jelikož jsem záměrně namanévrován do role, kdy netvořím jen pouhou prezentaci navenek, ale i pro chlubení se a vnitřní potřebu zúčastněných skupin, nechávám jim k dispozici materiál poněkud širší. Oni, tedy závislí a záměrní návštěvníci, aktéři, to mnohdy právě ocení.

A zrovna tak několikrát opakovaný druhý fakt: já se tradičně pochopitelně snažím pokrýt co nejširší škálu bojových scén i účastníků jednotlivých či menších skupinek. Nevyjde to samozřejmě vždycky, ať děláte, co děláte. Samozřejmě se mi objektiv nechtěně stáčí k objektům pěkným (zdravotnice, průzkumnice), k objektům nepěkným, ovšem jinak výrazným (např. pan Lubas promine), někdy zachytím nějakou epizodu, jiná třeba i klíčová mi unikne či se nepovede. Berte to tak, jak to je. Život není fér :o)

Hola hej, tak směle do toho.

Galerie:

Kolona po okolních spřátelených obcích

Pietní akty v Ořechově a v Hajanech

První bojová ukázka

Druhá bojová ukázka

 

 

<<< Pokračování? Nebude. To je totiž všechno, che. >>>

 

P.S.: A víte, jak je to tady s tím placením, ne?